Jerzy Porębski

"Poręba"

Marek Szurawski "Siurawa"

Ryszard Muzaj

"Mały"

Andrzej Korycki "Korek"

Janusz Sikorski

"Sikor"

 

Andrzej Korycki

 

Andrzej Korycki - uznany kompozytor, autor oraz wykonawca szant, pieśni o morzu i żeglowaniu, swój rejs po świecie piosenki żeglarskiej rozpoczął na początku lat osiemdziesiątych, występując między innymi na rodzącym się wówczas krakowskim festiwalu Shanties, na którym to dwukrotnie zdobył nagrodę Grand Prix.

Na przestrzeni ponad 20 lat, Andrzej obrósł w tytuły laureata wielu festiwali, zdobywając między innymi tytuł „Barda Bałtyku” oraz wyróżnienie Polskiego Związku Żeglarskiego w postaci „Honorowej Odznaki Zasłużonego Działacza Żeglarstwa Polskiego”.

Stał się popularyzatorem piosenki żeglarskiej nie tylko w całej Polsce, ale także za Oceanem – w USA (Nowy Jork, Baltimore, Waszyngton, Chicago) i Kanadzie (Toronto, Ottawa).

Uczestniczył w wielu przedsięwzięciach muzycznych - nagraniu płyt Jerzego Porębskiego – „Dziękuję ci Oceanie” i „Niedaleko mojego domu” oraz legendarnego zespołu Stare Dzwony, którego członkiem jest od 1997 roku  – „Pora w Morze nam”. Ponadto brał udział  w licznych programach telewizyjnych i radiowych o tematyce żeglarskiej.

W swoim dorobku ma dwie solowe płyty - „Chciałem być żeglarzem” i „Załogę”, a w duecie z Dominiką Żukowską, z którą również występuje – „Rejs Tawerną” oraz „Kolędy żeglarskie na… cały rok”.

Copyright © 2008 STAREDZWONY.ZA.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.